Plánované cíle teroristů: Bílý dům, Kapitol a Atlanta

[WASHINGTON] Unesené letadlo, s nímž pachatelé v úterý narazili do budovy Pentagonu
ve Washingtonu, nejdříve v prostoru hlavního města kroužilo nad Kapitolem, což je sídlo amerického parlamentu, a poté podél třídy Mall zamířilo k Bílému domu, sídlu prezidenta. Oznámil to předseda kongresového podvýboru pro letectví John Mica.

Podle kongresmana tak teroristé v letadle zřejmě vybírali a vyhodnocovali cíl, který chtěli zasáhnout. Nakonec zvolili Pentagon na okraji města. Řada svědků z řad občanů již v úterý potvrzovala, že viděli letadlo letící nízko směrem na Kapitol, policie to však odmítla potvrdit. Kapitol i Bílý dům (v němž však prezident nebyl) byly evakuovány až poté, co byl zasažen Pentagon.

Cílem teroristů při nedávné sérii útoků ve Spojených státech byla možná
i Atlanta ve státě Georgia. Tiskové agentuře AP to v pátek řekli nejmenovaní představitelé bezpečnostních sil.
Informace o tom, že Atlanta mohla být cílem teroristů, vyplynula z výslechů provedených Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI) s osobami, které znaly únosce letadel použitých při úterních útocích na Světové obchodní středisko a Pentagon.
Atlanta je mimo jiné sídlem centrály společnosti Coca Cola a atlantské letiště patří k nejrušnějším v USA.
Republikánský senátor Richard Shelby prohlásil, že možná jsou stále ohrožena další města. "Musíme předpokládat, že naplánováno bylo víc, snad nějaký druh následných otřesů," řekl.

Zpět na zprávy