* Apocalypse in USA * Terroristic attack * Bin Laden * Taliban * * Kabul * Kandahar * Dzalalabad * Herat*
  HUMOR Humor, vtipy, Ládin 
ZPĚT

Usáma míří do showbyznysu

Usáma bin Ládin, nejhledanější muž světa se postaral o další, nemalé překvapení. U nezávislého labelu N-TRACKS (čti entrex) totiž právě vydává své debutové album Earth Walker.

Usáma sám se k tomu vyjádřil:

 „Byl bych hloupý, kdybych nevyužil této situace. Jsem pravděpodobně nejpopulárnější osobností na Zemi a o reklamu i propagaci se starají média bez mého přičinění. Nyní mám možnost oslovit nejširší veřejnost - včetně mladých lidí. A neznám lepší cestu jak na mladé zapůsobit, než právě hudební produkcí. Jsem nesporný talent. Již v mládí jsme s matkou často zpívali saudsko-arabské lidové písně.“

Album je složeno z přejatých singlů hvězd současné pop music a jak už název napovída  nechal se Usáma inspirovat především Michaelem Jacksonem.

 „Tento muž mě fascinoval svým odhodláním stát se bělochem. Díky pevné vůli se jím nakonec opravdu stal. Kdyby každý toužil stát se Arabem stejně jako Michael bělochem, byl by svět mnohem lepší.“

Usáma převzal i Michaelovu image...

„Možná i já musím být nejdříve bílý, aby ostatní začali respektovat můj národ“ zamýšlí se.

Ale zpět k novému albu. Nejkontroverznější jsou první dvě skladby –  předělávka singlu Michaela Jacksona „Bad“ (Bad, I’m bad, really, really bad…)  a pilotní sing alba – cover verze známé písně mladé americké zpěvačky Britney Spears  - „Oops, I did it again. V klipu k této písni Usáma vystupuje jako pilot Boeingu, přičemž klip končí záběrem New Yorské Empire State Building z kabiny letadla. 

Dále už nám Usáma nachystal jen samá překvapení. Je jím například nová verze skladby „Y.M.C.A“ od Village People, nyní „Y.M.I.A  tedy Young Man Islamic Association. Nebo cover verze rychlé taneční písničky „How Much is the Fish“ skupiny Scooter (nyní "How Much is The Gas" - kolik stojí plyn), kterou pro Usamu zremixoval sám DJ Imad Ayman Atef – největší současná hvězda Afgánské techno scény .

Vyvrcholením a největším překvapením alba je remake jiného známého hitu Michaela Jacksona a to skladby „Heal the World“ (Heal the world, make it the better place, for you and for me, and for the entire human race...)

„První singly, vznikaly ještě v době kdy jsem byl plný nenávisti. Časem jsem si uvědomil, že je potřeba dát  světu především lásku a mír. Jen tak se může  změnit k mým představám“ říká Usáma.

Na začátku písně srdceryvně promlouvá k lidem malý Afgánský chlapec a sděluje všem Usámovo poselství. Na datové části CD je kromě klipu k "Oops I did it again" i Usámova biografie a texty písní. 


Obal nového CD 


Usáma v klipu k YMIA
 (cover verze hitu  od Village People)


Obrázek z bookletu. Ládin bere
svou roli opravdu vážně...

Na otázku jak naloží s penězi získanými prodejem tohoto alba Usama odpověděl:

„Část peněz věnuji mým milým hostitelům – Talibanu – který je (jak přislíbil)  použije na zřízení bezplatné telefonní linky bezpečí pro všechny Afgánské děti.
Zbytek investuji do nového projektu, který snad bude ještě větší bombou než je vydání tohoto alba.“